Sıkça Sorulan Sorular
KATEGORİLER
HIZLI ERİŞİM

Bölümümüz bu yıl ilk kez öğrenci alımı yapacağı için henüz belli değil.  2024-2025 Eğitim-Öğretim yılı için kontenjanımız sadece 20 öğrenci. Ancak, diğer üniversitelerin benzer bölümlerinin önceki yıllara ait taban puanlarına bakmak tahmin yürütmek için sana ipucu verecektir. Bu arada Erciyes Üniversitesinin Türkiye'nin en başarılı ilk 7 üniversitesinden biri olduğunu da unutmamalısın.

Bölümden Metalurji ve Malzeme Mühendisi olarak mezun olursun. Kamu kurumlarına çok sayıda metalurji ve malzeme mühendisi alınır. Başvuru şartlarında özellikle  "Metalurji Mühendisi" yazan tüm ilanlar için tercih yapabilirsin.

Erciyes Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümünü seçmen için altı muhteşem neden:

1. Prestijli Öğretim Kadrosu: Alanında en saygın ve deneyimli öğretim üyelerinden ders alma fırsatı sunar, bu da sadece teorik değil, aynı zamanda pratik bilgi ve deneyim kazanmanı sağlar.


2. Kişiye Özel Akademik Destek: Sınırlı kontenjan ile hocalardan daha fazla ilgi ve destek alma imkanı bulursun, böylece eğitiminde kişisel bir dokunuşla desteklenirsin.

3. ERÜ Nanoteknoloji Laboratuvarları: Nanobilim ve nanoteknoloji araştırmalarına katılma ve bu alanda kendini geliştirme fırsatı sunan ERNAM laboratuvarlarına erişim sağlar.

4. Uluslararası İş Birlikleri ve Değişim Programları: Yurtdışı staj ve öğrenci değişim programlarına katılma fırsatı sunan uluslararası iş birlikleri ve protokoller sayesinde küresel bir perspektif kazanırsın.

5. Sanayi İş Birlikleri ve Kariyer Desteği: Sanayi iş birlikleri ile kariyer desteği ve iş bulma kolaylığı sağlar, böylece mezuniyet sonrası kariyer yolculuğunda güvenle ilerleyebilirsin. Kamuda çok sayıda yer alan metalurji mühendisliği kadrolarına başvuru yapabilirsin.

6. Zengin Sosyal ve Kültürel İmkanlar: Türkiye'nin en iyi ilk 7 üniversitesinden biri olan ERÜ'nün sunduğu zengin sosyal, kültürel ve sportif imkanlarla akademik deneyimini tamamlayarak unutulmaz bir üniversite yaşamı yaşarsın.