Bölüm Başkanının MesajıSevgili Öğrenciler,

Malzeme Bilimi ve Mühendisliği olarak gençlerimize; araştırmayı ve bilgiye ulaşmayı teşvik edici bir eğitim için bir aradayız. Yeni bir hayata başlangıcın ilk adımı olan önümüzde ki bu 4 senelik yolda, kariyer gelişiminizi beraber deneyimleyecek olmanın mutluluğu içerisindeyim. Amacımız evrensel ölçütlerde mühendislik formasyonuna sahip ve mesleki açıdan kendisini sürekli geliştirebilen lider mühendisler yetiştirmektir.

Bölümümüzdeki lisans eğitimi mühendislik ana dersleri ve seçmeli dersler üzerine yapılandırılmıştır. Değerli hocalarımız tarafından teorik olarak verilen bilgileri laboratuvar ve proje çalışmalarının yanı sıra yaz aylarında çeşitli endüstri kuruluşlarında elde edeceğiniz staj döneminde uygulama şansına erişebilirsiniz. Ayrıca öğrencilerimize ulusal ve uluslararası projelerde yer alma ve değişim programlarına katılma fırsatları sunulmaktadır.

Siz öğrencilerimize en büyük tavsiyem, bölümde verilen derslerin dışında kendinizi farklı alanlarda sürekli geliştirmeniz ve meslek hayatınıza olabildiğince donanımlı bir şekilde atılmanızdır. Malzeme mühendisliğinin çok geniş bir alanı kapsaması nedeniyle kendinize uygun alanları belirlemeniz, staj ve proje çalışmalarınızı bu alanlarda gerçekleştirmeniz hem iş bulmanız da hem de çalışma hayatınızda başarılı olmanızda yarar sağlayacaktır. Bizlerin de bölüm olarak, sizlere bu konularda rehberlik etmeye her zaman hazır olduğumuzu bilmenizi isteriz. Siz öğrencilerimizin başarıları bizlerin en büyük gurur ve mutluluk kaynağıdır. 


Saygılarımla,

Doç. Dr. M. SERDAR ÖNSES

Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölüm Başkanı